گروه مهاجرتی و حقوقی اکسپرس

گروه مهاجرتی و حقوقی اکسپرس

مهاجرت به اکوادور

مهاجرت به کانادا

:.وبسایت رسمی گروه مهاجرتی و حقوقی اکسپرس.:

| شماره تماس :00584246333816

زندگی و مهاجرت به ونزوئلا

زندگی و مهاجرت به ونزوئلا
تاریخ ایجاد: ۹۷/۰۲/۰۲ توسط expressadmin دسته بندی: بازدید : 80
زندگی و مهاجرت به ونزوئلا

 

همه چیز در مورد زندگی و مهاجرت به ونیز کوچک ، کشور ونزوئلا

ونزوئلا یا جمهوری بولیواری ونزوئلا کشوری است نفت خیز که دارای منابع غنی و طبیعتی بی نظیر  در دنیا میباشد در شمال آمریکای جنوبی قرار گرفته پایتخت آن کاراکاس است. ونزوئلا در زبان لاتین به معنای ونیز کوچک است و از این رو این نام را یافته‌است که یابندگان این سرزمین دیدند که بومیان این سامان خانه‌های خود را بر روی آب ساخته‌اند.

ونزوئلا در گذشته مستعمره اسپانیا بوده‌است، اما در حال حاضر یک جمهوری فدرال است. ونزوئلا امروزه در بعد وسیع به خاطر صنعت نفت، تنوع زیست محیطی منطقه و مشخصه‌های طبیعی آن شهرت یافته‌است. کریستف کلمب وقتی در سال ۱۴۹۸ به کرانه‌های شرقی این کشور رسید، به قدری مجذوب چشم انداز منطقه شد که آن را Tierra de Gracia (سرزمین زیبایی) نامید که از آن زمان تاکنون لقب این کشور بوده‌است.

موقعیت جغرافیایی این کشور از سمت شمال و شرق به گونه ای است که با دریا مرز مشترک دارد. این کشور از سمت غرب با کشور کلمبیا و از سمت جنوب با برزیل همسایه است، قسمتی از شرق ونزوئلا نیز با کشور گویانا مرز مشترک دارد.کاراکاس وشهر ماراکایبو و والنسیا بزرگترین شهر های ونزوئلا نیز به حساب می آیند. زبان رسمی مردم در این کشور، زبان اسپانیایی است.

شهر های این کشور زیبا زیر مجموعه ای از ایالت های این کشور هستند که تقسیم بندی آنها به ۹ دسته می باشد و می توان به چند ایالت: آندیان، مرکز، مرکزی، مرکز غربی، گینه، جزیره ای، لیانوس، شمال شرقی و زولیان اشاره کرد. اقتصاد این کشور بر پایه ی صنایع نفت و گاز است. هزینه های زندگی در ونزوئلا حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد ارزانتر از هزینه های زندگی در ایران است. واحد پول در ونزوئلا بولیوار می باشد که به خطر کم ارزش بودن ان در حال حاضر دلار امریکا و یورو نیز رواج دارد . 

 

در سال ۱۸۶۳ ونزوئلا اولین کشور مدرنی در دنيا بود که مجازات اعدام را برای تمامی جرم‌ها لغو کرد.

 

چگونه میشود اقامت قانونی کشور ونزوئلا را اخذ کرد ؟

راحت ترین راهی که میشود اقامت کشور ونزوئلا را کسب کرد از طریق ثبت شرکت و یا سرمایه گذاری جهت خرید ملک و یا ایجاد کار و یا ساخت کارخانه است .

نگران نباشید ! چون تنها نیستید ! 

گروه وکلای اکسپرس با داشتن ۱۱ سال تجربه در این کشور و با داشتن دفاتر حقوقی ( سیویل و پنال ) در شهرهای کاراکاس – استان فالکن – جزیره مارگاریتا و استان زولیا ( ماراکایبو ) از بدو ورود به کاراکاس قدم به قدم در کنار شما هستند و تا زندگی شما به استقلال کامل نرسد شما تنها نمیگذارند و مطئنا احساس تنهایی نخواهید نکرد !

 

هزینه ثبت شرکت و اخذ اقامت برای یک خانواده ۲ تا ۳ نفره با حق الوکاله این شرکت ۱۵ هزار دلار است.

خدمات بر اساس این مبلغ به نحوی است که وکلای ما از ایران تا ونزوئلا همراه شما هستند و در ونزوئلا همکار ما به عنوان مترجم قدم به قدم در کنار متقاضی خواهد بود تا اینکه زندگی خودتان را مستقل کنید . خدماتی از قبیل کلاس زبان ، افتتاح حساب بانکی ، اخذ گواهینامه رانندگی ، اخذ کارت ملی ( سه دولا ) ، اخذ کارت بیمه تامین اجتماعی ، اجاره و یا خرید منزل مناسب و ثبت شرکت شما بخشی از سرویسی است که مجموعه ما به متقاضیان محترم ارائه میدهد.

 

 

آداب و رسوم کار ونزوئلایی ها

دادن کادو رسمی است بسیار رایج. خود ونزوئلایی ها معمولأ به کارمندان اداراتی که با آن سر و کار دارند یا طرفان تجاری خود مشروبات الکلی به خصوص ویسکی کادو می دهند. ایرانیان عادت دارند پسته کادو بدهند که ونزوئلایی ها بدون استثنا از آن بسیار خوششان می آید.
دادن وجه نقدی برای تسریع کارها در بخش دولتی رایج است اما طبیعتأ بایستی آدم طرف مقابل را خوب بشناسد. در هر صورت اگر خود آن شخص مستقیمأ چنین تقاضایی کرد متعجب نشوید. ونزوئلایی ها در این مورد کمتر از ایرانیان کمپلکس دارند! کمیسیون دلالی در ونزوئلا ۵٪ است و اگر چانه بزنید به ضررتان تمام می شود!!!
در ونزوئلا یک ساعت برای نهار در نظر گرفته شده است و طبیعتأ بین ساعت ۱۲ ظهر تا ۲ بعد از ظهر بهترین اوقات برای رجوع به ادارات نیست. ساعات اداری از روز های دوشنبه الی جمعه از ۸ بامداد تا ۵ عصر می باشد.
سیستم اداری ونزوئلا در بعضی از جهات از سیستم ایران بهتر و در بعضی ضعیفتر عمل می کند. اینکه کارمندی سر میز خود نباشد به اندازه ایران متداول نیست. کارمندان ونزوئلایی به مراتب از ایرانیان مودب تر می باشند. سلام و روز بخیر از دهنشان نمی افتد و سر بالا جواب نمی دهند بر خلاف اکثر کارمندان دولتی در ایران که طوری رفتار می کنند که گویا از مراجعین طلبکارند.

 

ونزوئلا سرزمین بلندترین آبشار جهان است یعنی آبشار آنجل. همچنین دومین رود بلند آمریکای جنوبی به نام اورینوکو از این کشور می‌گذرد.

 

 

هزینه تحصیل در ونزوئلا

تحصيل برای کسانی که اقامت ونزوئلا را دارند تقریبا نيمه رايگان است . تحصیل در دانشگاه هایی که مدارکشان فقط در ونزوئلا معتبر است صد در صد داریگان است و در دانشگاه هاي معتبر ونزوئلا در رشته هاي مهندسي و پزشكي مورد قبول وزارت علوم ايران – امريكا و كل اروپا هستند هزینه دانشگاه ماهیانه ۱۰۰ تا ۱۵۰ دلار است . دانشگاه های خصوصی اکثرا کیفیت مطلوبی دارند . هزینه دانشگاه های خصوصی در ونزوئلا ماهیانه بیش از ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلار تجاوز نمیکند و در دانشگاه های مهم و دولتی ونزوئلا این مبلغ به ۸۰ دلار میرسد.

هزینه تحصیل در مقاطع دبستان تا دبیرستان نیز متقاوت است . مثلا در مدارس دولتی صد در صد رایگان است ، در مدارس خصوصی در یک ماهیانه ۵۰ دلار و در مدارس خصوصی معمولی هزینه شهریه حدودا ماهیانه ۲۰ تا ۳۰ دلار است .

اما در ونزوئلا مدارس اینترناشنال هم هستند . مانند مدرسه بین المللی بجا ویستا ( مدرسه امریکایی ) که دو زبانه است و هزینه تحصیل در ان  ماهیانه ۱۵۰ دلار میباشد و هزینه سالیانه و ثبت نام نیز دارد که سالی ۵۰۰۰ دلار است. 

اما برای مقطع دانشگاه در صورت داشتن اقامت کشور ونزوئلا ، می توانید با مدرک پیش دانشگاهی یا لیسانس و یا ارشد خودتان در هر رشته ای در دانشگاه های دولتی ونزوئلا رشته پزشکی یا دندانپرشکی و دیگر رشته های تحصیلی بدون نیاز به کنکور و ازمون ورودی به صورت خيلي ارزان تحصیل نمایید . 

 

هزینه زندگی در کشور ونزوئلا

اصولا باید بدانیم که هزنیه زندگی در ونزوئلا ۵۰ تا ۶۰ درصد از ایران ارزانتر است . برای یک مهاجر و کسی که میخواهد به این کشور مهاجرت کند مهم ترین چیز این است که هزینه های حدودی زندگی را بداند تا بتواند برای اینده خود بهتر تصمیم گیری کند

اصولا برای اینکه به شما کمک کرده باشیم به طور کلی به یک سوال متداول پاسخ میدهیم !

هزینه زندگی در ونزوئلا حدودا چقدر است ؟

پاسخ : هزینه یک فرد مجرد با اجاره خانه خوب ، اقساط خودرو ، هزینه دانشگاه ، خورد و خوراک  و تفریح تماما ،ماهی ۵۰۰ تا ۶۰۰ دلار امریکا است ! و هزینه یک خانواده سه نفره با احتساب اجاره اپارتمان شیک ، اقساط اتومبیل ، تفریح ، مدرسه یا دانشگاه و خورد و خوراک ماهیانه ۷۰۰ تا ۸۰۰ دلار است !

 

يكي از ارزانترين كشورهاي دنيا براي زندگي كشور ونزوئلا براي خارجيان است .

اجاره خانه مبله سه خوابه ، هزينه دانشگاه ، اقساط يك اتومبيل ، خورد و خوراك و تفريح فقط ماهيانه براي يك خانواده دوريا سه نفره ماهيانه ٥٠٠ تا ٦٠٠ دلار است ! اما به خاطر تبليغات منفي كه بر عليه ونزوئلا ميشود مردم و مهاجران اين كشور را به خوبي نميشناسند . ونزوئلا مشكل اقتصادي دارد ولي شبيه به خَيلي از كشورهاي ديگه زندگي و شادي در ان در جريان است . نا امني معضل همه كلان شهرهاي بزرگ است . ونزوئلا هم از اين قاعده مستثني نيست .

 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

تماس با ما
  • شماره تماس ایران : 09123007635
  • شماره تماس وکیل ونزوئلا و اکوادور : 00584246333816
  • شماره تماس وکیل امریکا و حوزه کارائیب : 0014243022218
  • شماره تماس اکوادور : 00593984486168
عضویت در خبرنامه ما